Wakacje nie muszą być nudne i wolne od sportowej rywalizacji!
E1Gokart Poznań oraz PROkarting.pl zaprasza na Wakacje z Poznańską Ligą Kartingową – Edycja Specjalna!
Szukasz mocnych wrażeń i wysokiego poziomu adrenaliny? Poznańska Liga Kartingowa na torze E1Gokart Poznań, w której może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek w sezonie to miejsca dla Ciebie! Bez względu na to czy czujesz sie amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje i zabawę na najwyższym poziomie!
Specjalna edycja wakacyjna to gwarancja dobrej zabawy i wspaniałych sportowych emocji!
Kalendarz Edycji Specjalnej – Wakacje 2021:
I Runda: 20/07/2021
II Runda: 3/08/2021
III Runda: 17/08/2021
IV Runda: 31/08/2021
A żeby urozmaicić rywalizację, przygotowaliśmy dla Was Nowości:
– Wynikiem kwalifikacji będzie suma 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik będzie odrzucany),
– Joker Kart – możliwość zamiany wylosowanego gokarta na etap wyścigu na Gokart X – zawodnik może skorzystać z tego rozwiązania raz w całym sezonie, a numer Gokarta X nie jest jawny i jest to gokart spoza puli biorącej udział w losowaniu,
– oraz nowa formuła wykonywania obowiązkowego Pit-Stopu:)
Formuła zawodów:
Kwalifikacje:
3 x 4 okrążenia – pod uwagę brana będzie suma 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik będzie odrzucany)
Na podstawie wyników kwalifikacji tworzymy klasyfikacje po czasówkach – najlepszych około 10 kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 10* w finale B, itd.
Wyścig finałowy – nie mniej niż 15 okrążeń po dużej pętli/20 okrążeń po małej pętli*
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej
*W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów) jeździmy po dużej pętli (hala + dwór)
Doważanie:
min. 90 KG* (każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 KG, tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, jeżeli pomimo to zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie)
Wpisowe: 169 zł / runda, możliwość zapisu w recepcji aż do momentu startu danej rundy (w tym 20 zł, które w pełni przekazywane jest do puli nagród całego sezonu ligi)
Do klasyfikacji generalnej brane będą 3 najlepsze wyniki danej osoby (najgorsza runda/nieobecność będzie odrzucana). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 2 rundach.
Nagrody dla TOP10 klasyfikacji generalnej sezonu!
Zapisy na treningi oficjalne:
zawody.e1gokart.pl
*formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00
Harmonogram:
17:00-19:00 – oficjalne treningi
19:00-22:30 – zawody
Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą.
Nagrody:
– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy;
– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd.

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. Założenie konta w SWS jest warunkiem koniecznym startu w zawodach. Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html

W razie pytań zapraszamy  do kontaktu:
+48 607 111 125
poznan@e1gokart.pl