Poznańska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe!
PLK to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje, zabawę i adrenalinę na najwyższym poziomie!
NOWOŚĆ 
Poza PLK na naszych torach rusza Kielecka i Śląska Liga Kartingowa. W każdym ligowym tygodniu w naszych trzech ligach kartingowych ściga się ponad 100 zawodników! My wyłonimy najszybszych i najwszechstronniejszych wśród nich!
Zwycięzca klasyfikacji obejmującej wyniki na więcej niż jednym torze odbędzie dzień testowy z zespołem Ernst Racing za kierownicą wyczynowego gokarta na otwartym torze!
Kalendarz Sezonu LATO 2023:
  • I Runda: 11/07/2023
  • II Runda: 1/08/2023
  • III Runda: 22/08/2023
Formuła zawodów:
Kwalifikacje:
3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy).
Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 10 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 10* w finale B, itd.
Wyścigi finałowe:
Finały B,C,D… – 15 okrążeń po dużej pętli lub* 20 okrążeń po małej pętli.
Finał A – minimum 15 okrążeń po dużej pętli lub* minimum 20 okrążeń po małej pętli. (liczba okrążeń uzależniona będzie od liczby zawodników startujących w finale).
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej.
*W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów, itd.) jeździmy po dużej pętli (część halowa + część zewnętrzna).
 
Doważanie:
Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie).
 
Wpisowe:
199 zł / runda, zapisy w recepcji aż do momentu startu danej rundy.
Do klasyfikacji generalnej brane będą 2 najlepsze wyniki danej osoby (1 najgorsza runda/nieobecność będzie odrzucona). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 2 rundach.
Zapisy na treningi oficjalne:
https://zawody.e1gokart.pl/ – formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 7 dni przed zawodami o godz. 19:00.
Harmonogram zawodów:
16:30-18:50 – oficjalne treningi
19:10-22:30 – zawody
Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą.
Nagrody:
– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy;
– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd.
Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów Sodi – Sodi World Series (SWS).
Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html
Partnerzy:
Elektro-Jarex
PROkarting
Park Rozrywki FlySky
Przekonajmy się kto jest najszybszy a kto najskuteczniejszy w zbieraniu punktów SWS!
W razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu:
 +48 607 111 125
zawody@e1gokart.pl