POZNANSKA LIGA KARTINGOWA

Poznańska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe!

PLK to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to, czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje, zabawę i adrenalinę na najwyższym poziomie!

KALENDARZ SEZONU XII

I Runda: 12.03.2024
II Runda: 26.03.2024
III Runda: 09.04.2024
IV Runda: 23.04.2024
V Runda: 07.05.2024
VI Runda: 21.05.2024
VII Runda: 04.06.2024

 

Możesz dołączyć w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet na jedną rundę!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

FORMUŁA ZAWODÓW

Kwalifikacje:

3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy).

Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 10 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 10* w finale B itd.

Wyścigi finałowe:

Finały B, C, D… – 15 okrążeń po dużej pętli lub 20 okrążeń po małej pętli**.

Finał A – minimum 15 okrążeń po dużej pętli lub minimum 20 okrążeń po małej pętli**. (liczba okrążeń uzależniona będzie od liczby zawodników startujących w finale).

Nagrody:

  • puchary dla I, II, III miejsce klasyfikacji danej rundy
  • medale za podium w “finale B”, “finale C” itd.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej.

**W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów) jeździmy po dużej pętli (część halowa + część zewnętrzna).

JAK DOŁĄCZYĆ?

Poznańska Liga Kartingowa to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek w sezonie, nawet w jednej rundzie!

Kalendarz i zapisy:

Terminarz aktualnego sezonu widoczny jest w sekcji „Kalendarz sezonu” powyżej.

Wpisowe: 199zł/ runda

Przykładowy format: do klasyfikacji generalnej sezonu będzie branych 6 z 8* najlepszych wyników danego zawodnika (2 najsłabsze/nieobecne rundy będą odrzucone).

Zapisy na zawody prowadzimy w recepcji aż do momentu startu danej rundy.

Zapisy na treningi oficjalne:

Przed każdą z rund będą odbywać się oficjalne treningi. Mogą w nich brać udział tylko zawodnicy zgłoszeni do danej rundy. W tym czasie z toru nie korzystają pozostali klienci. Formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się automatycznie na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00.

Doważanie:

Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie.

Harmonogram zawodów:

16:30-18:50 – oficjalne treningi

19:10 – start zawodów (zakończenie w zależności od ilości zawodników / finałów)

Podział zawodników na grupy do kwalifikacji jest tworzony na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą. Ilość i liczebność grup ustalana jest na podstawie frekwencji na danej rundzie. Jeśli zawodnik nie bierze udziału w oficjalnych treningach jest wówczas przypisywany do ostatniej, najwolniejszej grupy kwalifikacyjnej. Warto zatem wystartować choć w jednym treningu, zdobyć jak najlepszy czas w sesji treningowej i zostać przypisanym do grupy kwalifikacyjnej odpowiadającej swoim umiejętnościom.

Każdy z zawodników bierze udział w 3 sesjach kwalifikacyjnych. Suma dwóch najlepszych czasów pojedynczego okrążenia z dwóch różnych sesji kwalifikacyjnych wyznacza miejsce zawodnika po kwalifikacjach i pozycje startową w danym wyścigu finałowym.

*Ilość rund, zasady klasyfikacji generalnej i pełny regulamin zawodów zostaną opublikowane łącznie z terminarzem danego sezonu. Najświeższe informacje będziemy publikować w wydarzeniu na Facebooku – Poznańska Liga Kartingowa XII sezon.

Regulamin zawodów – Poznań Liga Kartingowa >

Klasyfikacja generalna – Poznań Liga Kartingowa – Sezon XII

Zapisz się

OBEJRZYJ ZANIM WYSTARTUJESZ!

ZOSTAŃ OFICJALNYM KIEROWCĄ!

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI.
Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy.

Dołącz

This site is registered on wpml.org as a development site.