Poznańska Liga Kartingowa – Sezon Lato 

W te wakacje emocje rosną razem z temperaturą! Wraca Poznańska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe! 

PLK to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje, zabawę i adrenalinę na najwyższym poziomie! 

 

Kalendarz Sezonu Lato 2022: 

I Runda: 19/07/2022 

II Runda: 9/08/2022 

III Runda: 30/08/2022 

 

Formuła zawodów: 

Kwalifikacje: 

3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy). 

Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 10 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 10* w finale B, itd. 

Wyścigi finałowe: 

Finały B,C,D… – 15 okrążeń po dużej pętli lub* 20 okrążeń po małej pętli. 

Finał A – minimum 15 okrążeń po dużej pętli lub* minimum 20 okrążeń po małej pętli. (liczba okrążeń uzależniona będzie od liczby zawodników startujących w finale). 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej. 

*W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów) jeździmy po dużej pętli (część halowa + część zewnętrzna). 

Doważanie: 

Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie). 

Wpisowe: 179 zł / runda, zapisy w recepcji aż do momentu startu danej rundy. 

Do klasyfikacji generalnej brane będą 2 najlepsze wyniki danej osoby (1 najgorsza runda/nieobecność będzie odrzucona). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 2 rundach. 

Zapisy na treningi oficjalne: 

https://zawody.e1gokart.pl/ – formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00. 

Harmonogram zawodów: 

17:00-19:00 – oficjalne treningi, 

19:00-22:30 – zawody. 

Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą. 

Nagrody: 

– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy; 

– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd. 

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html
Przekonajmy się kto jest najszybszy a kto najskuteczniejszy w zbieraniu punktów SWS!
W razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu:
+48 607 111 125
zawody@e1gokart.pl