Wraca Poznańska Liga Kartingowa – najwyższy poziom rywalizacji i najlepsze doznania kartingowe!
PLK to zawody, w których może wystartować każdy i to w dowolnym momencie trwania rozgrywek, nawet w jednej rundzie! Bez względu na to czy czujesz się amatorem czy profesjonalistą, na naszej lidze znajdziesz super emocje, zabawę i adrenalinę na najwyższym poziomie!

Kalendarz VIII Sezonu:
I Runda: 22/02/2022
II Runda: 08/03/2022
III Runda: 29/03/2022
IV Runda: 12/04/2022
V Runda: 26/04/2022
VI Runda: 10/05/2022
VII Runda: 24/05/2022
VIII Runda: 07/06/2022

Formuła zawodów:

Kwalifikacje:
3 x 4 okrążenia – pod uwagę bierzemy sumę 2 z 3 najlepszych czasów (najgorszy wynik odrzucamy).
Na podstawie wyników kwalifikacji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich grup – 10 najszybszych kierowców* pojedzie w finale A, kolejnych 10* w finale B, itd.

Wyścigi finałowe:
Finały B,C,D… – 15 okrążeń po dużej pętli lub* 20 okrążeń po małej pętli.
Finał A – minimum 15 okrążeń po dużej pętli lub* minimum 20 okrążeń po małej pętli. (liczba okrążeń uzależniona będzie od liczby zawodników startujących w finale).

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby kierowców uczestniczących w danym wyścigu w konkretnej rundzie, o czym zawodnicy zostaną poinformowani na odprawie sędziowskiej.

*W zależności od warunków pogodowych – jeżeli są one sprzyjające (odpowiednia temperatura, brak opadów) jeździmy po dużej pętli (część halowa + część zewnętrzna).

Doważanie:
Każdy zawodnik musi ważyć przez całe zawody min. 90 kg. Tor posiada możliwość doważenia gokartów o maksymalnie 30 kg, w przypadku gdy zawodnikowi dalej będzie brakowało wagi, musi on sobie ją zapewnić we własnym zakresie).

Wpisowe: 179 zł / runda, zapisy w recepcji aż do momentu startu danej rundy.

Do klasyfikacji generalnej brane będzie 6 najlepszych wyników danej osoby (2 najgorsze rundy/nieobecności będą odrzucane). Aby zostać sklasyfikowanym w ramach klasyfikacji generalnej, należy wziąć udział w min. 6 rundach.

Zapisy na treningi oficjalne:
https://zawody.e1gokart.pl/ – formularz umożliwiający zapisy na treningi na daną rundę aktywuje się na 14 dni przed zawodami o godz. 19:00.

Harmonogram zawodów:
17:00-19:00 – oficjalne treningi,
19:00-22:30 – zawody.

Podział zawodników na grupy do kwalifikacji tworzony jest na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach przed daną rundą.

Nagrody:
– puchary dla I,II,III miejsce klasyfikacji danej rundy;
– medale za podium w “finale B”, “finale C”, itd.

Zawody zaliczane będą do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. Aby dołączyć do rankingu, wystarczy utworzyć profil kierowcy, przechodząc do arkusza przez link:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html
Nowość:
W ostatni weekend czerwca zorganizujemy dla Was zawody w nowej formule, będące zwieńczeniem zmagań na wszystkich torach E1GOKART.
Wpisowe na finałowe zawody jest nagrodą dla pierwszej trójki zawodników klasyfikacji generalnej każdej z lig: kieleckiej, poznańskiej i śląskiej!
Przekonajmy się kto jest najszybszy a kto najskuteczniejszy w zbieraniu punktów SWS!
W razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu:
+48 607 111 125
zawody@e1gokart.pl